Koç Burcu Ekim 2006

Sevgili Koç Burçları, Bu sefer ekim ayının dolunayı sizleri gülümsetecek nitelikte! Şöyle ki 7 Ekim'de Koç burcunda meydana gelen bu dolunay sizin için büyük önemi olan bir konuyu sonuçlandırmanıza yardımcı olacak. Bu konunun ne olduğunu sadece siz bilebilirsiniz; bu çok özel bir konu ama bu durumun neticelendiğini görmek sizi çok mutlu kılacak. Bunu söylememizin nedeni dolunayın, enerji deposu Pluto ve istikrar gezegeni Satürn dâhil olmak üzere diğer gezegenlere dostça titreşimler göndermesi.

7 Ekim ve yakınlarında yaptığınız eylemler daha güvenli bir geleceğin yolunu açmış olacak. Dolunay girişimci ruhlu Koç'ta oluştuğundan, daha önce hiç denemediğiniz işle ilgili bir fikrinizi lanse etmeye hazır olabilir ya da kendi işinizi kurmanın ilk adımlarını atıyor olabilirsiniz. Bu dolunay sizin dostunuz! Zira birçok alanda da olumlu gelişmelerin gerçekleşmesine yardımcı olacak.

Dolunayda yıldız haritanızın en yüksek noktası aktif olduğundan, işinizle ilgili övgüler alabilirsiniz ya da medyada adınız geçebilir. 7 Ekim'deki bu aynı dolunayın yakınlarında yayıncılık, televizyon-radyo ya da yaratıcılıkla ilgili bir iş ya da anlaşmayı neticelendiriyor olmanız da mümkün.

Seyahat etmeniz de gerekebilir belki de hep gitmek istediğiniz ama imkân bulamadığınız uzak bir yere seyahat etme fırsatını bulacaksınız. Eğer ekim başında seyahat imkânı bulamazsanız, yabancı ülkelerde yaşayan insanlarla telefon ya da e-mail yoluyla da sürekli bağlantı halinde olabilirsiniz. Alternatif olarak yabancı ülkelerden gelen insanları kendi şehrinizde ağırlayabilir ya da kendi ülkenizde yaşayan yabancı insanlarla çok sık görüşebilirsiniz.

Bu mükemmel dolunayın yaydığı olumlu titreşimlere ilave olarak, 10 Ekim'de Uranüs, Merkür'e çok hoş bir titreşim gönderiyor. Bu enerji orijinal fikirler üretmek için mükemmeldir, beyin jimnastiği yapmaya zaman ayırın. Haberci Merkür böyle bir etkileşimde iken pek çok haber almanıza da neden olabilir; sizi çok sevindirecek ve heyecanlandıracak sürpriz bir telefon ya da mesaj alabilirsiniz.

10 Ekim ve yakınlarını neler olacağını görmek için dikkatle izleyin.

Sevgili Koç, aylardan beri önemli konuların sürüncemede kalması ve yavaş ilerlemesi sizi endişelendiriyordu, neyse ki özellikle ekim ayının ilk üç haftasında sağlam gelişmeler göreceksiniz. Ayrıca bu ay partnerlik evinizde üç gezegen birden toplanıyor ve 22 Ekim'de yıldız haritanızın bu aynı bölgesinde bu enerjiyi tetikleyip harekete geçirecek destekleyici bir yeniay oluşuyor. Yeniayı izleyen günlerde iş ya da özel yaşamınızda önemli bir beraberlik ya da işbirliği için en uygun fırsatı bulacaksınız.

Koç burcu olarak genelde tek başınıza hareket etmeyi seversiniz, ancak bu ay başka biri ile enerjinizi birleştirmenin ne kadar değerli olduğunu göreceksiniz. Bu işbirliği ya da beraberliği yürütmek için biraz çaba harcamanız gerekecek belki ama karşılığında iki taraf da çok şey kazanacak gibi görünüyor. Eğer 19 Nisan ve bu tarihin beş gün yakınlarında doğduysanız, 22 Ekim'deki bu yeniayın işbirliği enerjisinden iki kat fazla yararlanacaksınız demektir. Bekleyin ve görün!

15 Ekim'e altın bir yıldız koyun zira bu günde Mars ve Pluto nefis bir dizilim içinde olacak. Bu tarihte çok enerjik ve güçlü olacaksınız. Bu tarih pazar gününe denk geliyor ama enerjisinden birkaç gün önceden itibaren faydalanabilirsiniz. Bu ya da herhangi başka bir etki doruğa çıktıktan sonraki birkaç gün içinde de küçük kıvılcımlar kalır ama çok çabuk azalmaya başlar. Bu nedenden dolayı, her zaman bir etki doruğa çıkmadan önceki günlerde bu oluşumun mükemmel ve pozitif enerjisinden yararlanmaya bakmalısınız.

Eğer etkinin oluştuğu gün o enerjiden yararlanamayacak durumda iseniz birkaç gün öncesini değerlendirebilirsiniz. Bu durumda 15 Ekim'den önceki günler yani 12 ve 14 Ekim arası sonrasından daha etkilidir. 22 Ekim'de Terazi burcunda oluşan yeniay, ihtiyacınız olan parayı bulmanız için size yardımcı olacak, Eğer paraya ihtiyacınız varsa ve koşullarınız uygunsa bekleyin ve bu yeniaydan hemen sonraki günlerde harekete geçin. Mars, yeniay ile kavuşum yapacağından cesaretle ileriye atılmanıza izin verecek ve alacağınız cevap büyük ihtimalle olumlu bir cevap olacak.

Bu eğilimi iyice güçlendirmek için hemen sonraki gün yani 23 Ekim'de Mars Akrep burcuna geçecek ve siz de dikkatinizi beraberliğinizi oluşturmaktan, bu beraberliğin maddi altyapısını oluşturmaya kaydıracaksınız. Mars, Koç burcunun koruyucu meleğidir o nedenle Mars'ın hareketleri sizin için pek çok burçtan daha önemlidir. Öyle görünüyor ki, çok büyük bir fikri ya da hayatınızdaki büyük bir değişimi harekete geçirmek üzeresiniz.

Bunun için insanın hayatındaki diğer önemli hedefler gibi biriktirmiş olduğunuz paranın çok üstünde bir paraya ihtiyacınız olacak. 23 Ekim'den sonra ayın geri kalan günlerini banka kredisi, üniversite bursu, ev kredisi ya da borç almak için görüşmeler yaparak geçirebilirsiniz. 23 Ekim başka bir nedenden dolayı da önemli bir tarih. Bu günde Mars, Güneş ile buluşuyor. Bu etkileşim özgüven ve cesaretinizi öylesine artıracak ki, size kimse hayır diyemeyecek.

Siz tutku, enerji ve kararlılıkla dolup taşarken, bu işin olmasını ne kadar çok istediğinizi sadece göstermeniz bile isteklerinizi elde etmenize neden olacak! Bu günde etkin bir kişi sizinle yakından ilgilenecek onun için bu tarihe görüşme, toplantı ya da bir sunum ayarlayın. Eğer kendinize kaynak bulmak için çeşitli başvurular yapmaya karar verirseniz, hızlı hareket etmeniz gerekiyor zira 28 Ekim'de Merkür gerilemeye başlayacak ve 18 Kasım'a kadar düzelmeyecek.

Bu da, ekim ayında vereceğiniz bazı kararların kasım ayında yeniden değişeceğini ya da gözden geçirileceğini neredeyse garantiliyor ama bu sizi durdurmasın. Kasım ayı sizler için inanılmaz derecede mutluk verecek haberlerle dolu, harika bir ay olacak. Merkür'ün bu defa ki gerileme döneminin sizi çok fazla zorlamayacağını düşünüyoruz. Merkür para evinizde gerileyeceğinden, bazı rakamlarla yeniden oynamanız ya da bir teklif veya planı yeniden değerlendirmeniz gerekebilir.

Yine de iyimser olun. Kasım pek çok bakımdan sizin en iyi ayınız olacak. Eğer bu ay işle ilgili bir ortaklık oluşturmazsanız bu enerjiyi özel hayatınızda hissetmeniz de mümkün. Örneğin nişanlanmayı ya da evlenmeyi düşünebilirsiniz ve bunun için de harika bir zaman özellikle de ekim ayının son iki haftası bu işler için son derece uygun bir zaman dilimi derim. Şayet evliyseniz ya da birlikte yaşadığınız biri varsa, partnerinizle kazandığınız parayı biriktirme, harcama ya da yatırım yapma biçimlerinizde yeni bir düzenleme yapabilirsiniz.

Örneğin, ortak hesap açabilir ya da kredi kartı hesaplarınızı birleştirebilirsiniz. Eğer boşanma aşamasında iseniz, mal paylaşımını en adil biçimde yapabilmek için konuşmalar yapabilirsiniz. Bu ay hayatınızda önemli bir kavga ya da çekişme görünmüyor, onun için fazla endişelenmeyin. Genel olarak partnerinizle uyumlusunuz, Mars anlaşamadığınız bir konuyu yüzeye çıkaracak olsa bile, ufak tefek düzenlemelerle orta noktayı bulabileceksiniz.

İster evli olun, ister bekâr fark etmez, sizler için aşkla ilgili çok güzel bir haberimiz var! ve bunu en sona sakladık! 25 Ekim'de Mars ve Venüs buluşuyor. Bu muhteşem bir gelişmedir. Mars, güzel Venüs ile beraber olmaya bayılır! Ama bu iki gezegen hep başka yerlerde meşgul olduklarından bir türlü bir araya gelemezler ve bu buluşma nadiren gerçekleşir. Öyle ki, bu ikilinin en son buluştukları zaman 5 Aralık 2004 idi. Bir dahaki buluşma ise 11 Eylül 2008'de gerçekleşecek.

Gördüğünüz gibi bu kadar özel ve az rastlanan bir etkileşim bu aya denk geliyor ve aşkın çeşitli kıvılcımlarını da başlatacağı kesin! Venüs ve Mars yıldız haritanızın fiziksel aşk bölümünde kucaklaştığından, ekimin son haftasında seksi olduğunuzu ve arzulandığınızı hissedeceksiniz ve de öyle olmalısınız! Ay da sizinle uyumlu ateş burcu Yay da olacağından, romantik bir gece için tüm koşullar uygun demektir.

Eğer sevgiliniz varsa, dışarıda özel bir gece geçirmeyi planlayın. Romantik konulardan konuşun para, çocuklar ve diğer hassas konuları açmayın! Beraber olduğunuz her hangi biri yoksa 25 Ekim sizin için daha da önemli bir gün olabilir. Venüs ve Mars gerçek aşkı bulmanıza yardımcı olacak. ( Hepsinden önemlisi bu Mars ve Venüs'ün esas işlevidir ve bunda gayet iyidirler.) Bu gecede tanıştığınız ya da buluştuğunuz birine güçlü bir çekim duyabilirsiniz onun için dışarı çıkın ve en iyiyi bekleyin! 24 Ekim de aynı şekilde mükemmel bir gün olabilir.

24 Ekim ve ayrıca 31 Ekim geceleri evli ya da bekâr, her statüden Koç için renkli ve romantik birçok çeşitli gelişmeler olacak. Herhangi bir partiye davet edilirseniz, gidin! Son derece gizemli, seksi ve heyecanlı geçecek. En romantik geceleriniz: 6, 7, 14, 16, 18, 24, 25 ve 31 Ekim gün ve geceleri olacak.

Özetleyecek olursak: Bağımsızlığına düşkün birisinizdir ama bu ay yakınlaştığınız biri ile enerjilerinizi birleştirmeyi düşünebilirsiniz. Venüs ve kozmik sevgilisi Mars, evlilikle ilgili Terazi burcunda turlarken flört ediyor olacaklar. Sizde Kendinizi böyle bir duruma hazır hissediyorsanız, bu ay nefis bir nişan yüzüğü takabilir ya da evlenebilirsiniz. Bu iki gezegen ay sonuna doğru, 25 Ekim'de fiziksel çekim evinizde nadir bir buluşmayı gerçekleştirecekler çok özel gün ve geceler sizi bekliyor unutmayın! Şayet Evliyseniz ya da ciddi bir beraberliğiniz varsa, ekim ayı sizin için de oldukça romantik bir ay olacak. Ortak yeni hedefleriniz hakkında ciddi konuşmalar yapabilirsiniz.

Ekim ayrıca işle ilgili ciddi bir ortaklığa başlamak için de çok uygun. Size yardımcı olacak bir yönetici, ajans, tanıtımcı, muhasebeci, avukat ya da başka bir uzman tutabilirsiniz. Beraber çalışacağınız bu kişi sizin için gerçekten çok yararlı olacak. İkili anlaşmalar için en iyi zaman 22 Ekim'deki yeniay ve onu izleyen günler. 19 Nisan ve yakınlarında doğduysanız bu yeniayı diğer Koçlardan daha fazla hissedeceksiniz zira yeniayın oluştuğu derece doğum günü Güneş'inizle örtüşüyor.

Daha önce aybaşında 7 Ekim'de Koç burcuna düşen dolunay, sizin için çok önemli bir girişimi de sonuçlanma aşamasına getirecek. Bu yeni bir yatırım, zorlu bir spor karşılaşmasının tarihi ya da birine karşı hissettiğiniz duyguların doruğa çıkışı şeklinde olabilir. Ne yaparsanız yapın, ileriye atılmaya hazır olacak ve hızlı hareket edeceksiniz. Maddi bakımdan çok avantajlısınız ve bu eğilim kasım ayında artarak devam edecek. Venüs ay sonunda nakit akışınızı artıracak ve dediğimiz gibi gelecek ay yani kasımda parayla ilgili nefis gelişmeler yaşayacaksınız.

Merkür 28 Ekim'de gerilemeye başlayacak, o nedenle anlaşmaları ve önemli planları bu tarihten çok önce halletmeye bakın. Şimdiden hepinize bol şans diliyorum sevgili Koç Burçları…